درب استیل

بعد از نمای ساختمان اولین چیزی که به چشم می آید درب ورودی ساختمان است.در ساخت درب ورودی هم مانند دیگر اجزای ساختمان یک سری فاکتورها اعم از استحکام ،زیبایی ،امنیت و سهولت در استفاده اهمیت دارد.ویژگی های ذاتی دربهای استیل باعث شده به غیر از درب ورودی در دیگر ورودی ها مثل: درب مغازه ، درب آسانسور ، درب لابی و درب سردخانه ها نیز استفاده شود.

درب استیل:

درب استیل نسبت به دیگر دربها ویژگی های مثبتی مانند جنس فلزی و ضمختی ، مقاومت در برابر زنگ زدگی ، تولید در طرح و اندازه های متنوع ، رنگ ثابت و تغییر ناپذیر دارد که برای استفاده از آن در درب ورودی ساختمان ، درب لابی ،درب حیاط و ویلا ، درب حمام های شیشه ای و دیگر مکانهای نمور و شرجی بهترین گزینه میشود.البته ویژگی هایی منفی چون سنگینی و رنگ نگرفتن هم برای درب استیل میتوان نام برد که استفاده این جنس دربها برای درب واحد ، درب اتاق ، درب سرویس بهداشتی و دیگر مکانهای درون ساختمان توصیه نمیشود.

دربهای استیل از نظر فراوانی در استفاده به ۳ دسته تقسیم میشوند.

۱ . درب استیل سیلور

۲ . درب استیل طلایی

۳ . درب استیل رنگی

درب استیل سیلور:

جنس درب استیل سیلور ظاهرا نقره ای براق یا مات است.این نوع درب برای ورودی ساختمان ، مغازه ، ویلا، مجتع های تجاری و اداری قابل استفاده است.

این نوع درب به دو نوع براق و مات دسته بندی میشود.

درب استیل براق

درب استیل

درب استیل مات

درب ورودی

در تصاویر بالا ظاهر درب استیل براق و درب استیل مات (خش دار) کاملا مشخص است.

اما ادغام این دو طرح یعنی استفاده از استیل براق و مات در یک درب که کار نسبتا مشکل تر و دقیق تری نسبت به طرح های یکدست هم هست ، باعث زیبایی چند برابر درب استیل میشود که نمونه آن را در عکس زیر میتوان مشاهده نمود.

درب استیل مات و براق

درب استیل

درب استیل طلایی:

درب استیل طلایی کاملا با آهن ساخته میشود و روی آن با ورق استیل طلایی کاور (پوشانده) میشود.در این نوع دربها چون از آهن استفاده میشود مشکل زنگ زدن بعد از سالها استفاده ممکن است پیش بیاید.البته دیگر مشکل این دربها که با ورق طلایی کاور میشوند ناصاف بودن سطح کار و داشتن موجهای کوچک است .البته با همه این تفاسیر اگر محل قرار گیری درب استیل طلایی درست انتخاب شود (معمولا مکانهای فروشگاهی و نمایشگاهی) زیبایی که به محیط میبخشد باعث چشم پوشی از این معایب درب استیل طلایی میشود.

درب استیل طلایی به دو نوع درب استیل طلایی براق و درب استیل طلایی مات(خش دار) تقسیم میشود.

درب استیل طلایی براق

درب استیل مغازه

درب استیل طلایی مات

درب استیل

درب استیل رنگی:

درب استیل رنگی کاملا با آهن ساخته میشود و روی آن با ورق استیل رنگی کاور میشود.در این نوع دربها نیز هم چون درب های استیل طلایی بدلیل استفاده از آهن  مشکل زنگ زدن بعد از چندین سال و ناصاف بودن سطح کار و داشتن موجهای کوچک نیز مشاهده میشود .همین مشکلات و زیاد بودن تنوع رنگ در این دربهای استیل باعث شده است تا کمترین استفاده را داشته باشد.

شاید ازین جمله تعجب میکنید ! اما چون مکانهای استفاده از دربهای استیل جاهای لوکس و های کلاس میباشد ترجیح بر استفاده از رنگهای ساده و شیک میباشد.بهتر است بدانید از این دربها و ورقهای رنگی بیشتر برای درب آسانسور ها و نمای داخلی ساختمان بهره میبرند.

درب استیل رنگی انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه مشتری و همچنین موجودیت مواد اولیه(ورق رنگی)در بازار قابل سفارش و ساخت میباشد.

درب استیل
درب استیل

Ο  برای دیدن تصاویر در نمای کامل روی آنها کلیک کنید.